Найти на сайте:


параметры поиска

Що можна зробити, якщо Ви вчасно не оформили спадщину на земельну ділянку та інше майно

Автор: Land Development
Просмотры: 1191
Опубликовано: 961 день назад (21 апреля 2014)
Рубрика: Без рубрики
0
Голосов: 0
Расскажите друзьям:

Цивільний кодекс закріплює право спадкоємців прийняти спадщину або не прийняти її. Для прийняття спадщини встановлено строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, тобто в день смерті особи, або день, з якого вона оголошується по мерлою. Якщо спадкоємець постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини та протягом встановленого строку у передбаченому законом порядку, не відмовився від прийняття спадини, він вважається таким, що її прийняв. При цьому, незалежно від часу прийняття спадщини вона на лежить спадкоємцеві з часу її відкриття.
У тому випадку, коли спадкоємець бажає прийняти спадщину, але на час її відкриття не проживав разом із спадкодавцем, він має подати до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини заяву відповідного змісту.

Єдиним документом, що підтверджує право спадкоємців на спадкове майно, є свідоцтво про право на спадщину, яке видається на ім’я кожного спадкоємця, що прийняв спадщину, після закінчення строку, встановленого для її прийняття. Цивільний кодекс України встановлює обов’язок спадкоємця, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, звернутись до нотаріуса за видачею на його ім’я свідоцтва про право на спадщину на таке майно, а також зареєструвати право на спадщину в органах, які здійснюють державну реєстрацію не рухомого майна.

Право власності на земельну ділянку у порядку спадкування переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення. Однак, процес оформлення спадкових прав на земельну ділянку має свої особливості.

Так, нотаріус при оформленні спадщини шляхом витребування відповідних доказів має перевірити певні фак ти, зокрема, визначити склад спадково го майна, на яке видається свідоцтво. Видача свідоцтва про право на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації (у тому числі земельна ділянка), провадиться нотаріусом після подання правовстановлювальних документів, які підтверджують право власності спадкодавця на таке майно. До документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку, можуть належати:
· державний акт про право власності на земельну ділянку;
· цивільно-правова угода щодо відчуження земельної ділянки, укладе на в порядку, встановленому законом (договір купівлі – продажу, дарування, довічного утримання тощо), якщо спадкодавець оформив їх до 1 січня 2013 року;
· свідоцтво про право на спадщину.

При цьому, у тому випадку, коли право власності на земельну ділянку посвідчується відповідною цивільно-правовою угодою чи свідоцтвом про право на спадщину, такі документи не є самостійними право-встановлювальними документами, оскільки до них в якості до датка має бути долучений державний акт про право власності на земельну ділянку, що була відчужена чи успадкована.

Звертайтеся до нас за безкоштовною консультацією по телефону - 098-04-254-02 або заповніть он-лайн заявку на сайті - www.landdevelopment.com.ua

Джерело: матеріали Національного екологічного центру України.

Зерновой мини элеватор для небольших фермерских хозяйств | Для чого необхідна довідка про наявність у громадянина земельних ділянок
Комментарии (0)О проекте / Авторам / Реклама / АгроМаркет / АгроТорги / Партнеры / Доп.услуги / Контакты / Карта сайта / Архив
Twitter Facebook