Найти на сайте:


параметры поиска

Кому дістануться мільйони гектарів "нічийної" землі в Україні?

Автор: Land Development
Просмотры: 787
Опубликовано: 999 дней назад (11 марта 2014)
Рубрика: Без рубрики
0
Голосов: 0
Расскажите друзьям:

В Україні накопичилося більше двох мільйонів гектарів "нічийної" землі, яку не обробляють, бо власники земельних паїв після смерті не залишають заповітів.

Подекуди до 20 відсотків земель
У цих випадках земельні ділянки "зависають". Сільськогосподарські виробники не мають в кого їх брати в оренду. Треба проходити досить складну процедуру визнання спадщини відумерлою. Лише тоді земельні ділянки переходять у комунальну власність тих територіальних громад, де в останнє проживали померлі особи, пояснює експерт. Натомість через недосконале законодавство територіальним громадам часто не вдається переоформити таку проблематичну спадщину.

Відумерла спадщина в деяких регіонах України становить вже 15-20 відсотків від загальної площі розпайованих земель. Особливо це стосується поліських областей – Чернігівської, Рівненської, Житомирської, розповідає завідуючий кафедрою землевпорядного проектування Національного університету біоресурсів і природокористування України Андрій Мартин. За його словами, органи місцевого самоврядування у регіонах часто не знають, як розпорядитися своїми правами на визнання спадщини відумерлою. Багато голів сільських та селищних рад не мають належної правової освіти, не знають як сформулювати відповідні позовні вимоги до суду, аби ця земля перейшла у комунальну власність.

Зараз до Верховної Ради внесені законопроекти, якими хочуть надати можливість передачі у державну власність земельних ділянок, власники яких померли. Однак експерти певні, що це не допоможе, адже це не законодавча, а соціальна проблема. Вони сходяться на тому, що зняття мораторію на продаж сільгоспземель вирішить проблему "нічийних" земель в Україні. "Все вирішиться саме собою. У 80 років, не маючи кому передати у спадок свою землю, бабуся краще її продасть та витратить гроші, аніж отримуватиме мізерну орендну плату, а потім вона перепаде невідомо кому", - зазначає Кулинич. Таким чином зникнуть і корупційні схеми використання "нічийної" землі, вважає експерт.

Джерело - проект USAID „АгроІнвест“


З повагою,

Святослав Жмуцький
Експерт із земельних ресурсів

01034, Україна, м.Київ,
вул.Рейтарська, 29
тел/факс.: +38 044 531 90 12
моб.тел.: +38 066 155 23 58
ел.почта: landdevelopment@outlook.com

ЧОМУ ВЛАСНИКИ ВІДДАЛЯЮТЬСЯ ВІД ЗЕМЛІ? | Реформы в агросекторе от нового министра АПК - Игоря Швайки
Теги: земля
Комментарии (0)О проекте / Авторам / Реклама / АгроМаркет / АгроТорги / Партнеры / Доп.услуги / Контакты / Карта сайта / Архив
Twitter Facebook