Найти на сайте:


параметры поиска

Будівництво біогазових комплексів є альтернатива природному газу

Автор: Land Development
Просмотры: 996
Опубликовано: 968 дней назад (11 апреля 2014)
Рубрика: Без рубрики
0
Голосов: 0
Расскажите друзьям:

Оцінюючи перспективи розвитку виробництва біогазу в Україні, Ігор Швайка відмітив: «На сьогодні ми знаємо, що загальний потенціал виробництва біогазу АПК за рахунок переробки відходів тваринництва і птахівництва та зброджування силосу кукурудзи, гички цукрових буряків та відходів харчової промисловості перевищує 20 млрд куб метрів. Переконаний, що в умовах енергозалежності України, розбудова та впровадження таких біогазових комплексівна цукрових заводах є вкрай важливою. Адже це альтернатива природному газу. Декілька таких потужних комплексів можуть дозволити вітчизняній цукровій галузі відмовитись від російського газу».

Довідково:

Біогаз – це газ, який утворюється при мікробіологічному розкладанні метановим угрупованням біомаси чи біовідходів (розкладання біомаси відбувається під впливом трьох видів бактерій), твердих і рідких органічних відходів: на звалищах, болотах, каналізації, вигрібних ямах тощо. Добувають із відходів тваринництва, харчової промисловості, стічних вод та твердих побутових відходів (відсортованих, без неорганічних домішок, та домішок неприродного походження). Тобто застосовувати можна будь-які місцеві природні ресурси.

Біогаз може бути використаний в будь-яких газових приладах так само, як використовується природний газ. Найбільш ефективним є використання біогазу для приготування їжі, обігріву приміщень, вироблення електроенергії і заправки автомобілів.

На сьогодні в АПК діє 8 біогазових установок у Київській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Донецькій, Полтавській областях.

Біогазова установка на комбінаті "Запоріжсталь" була впроваджена для очищення стоків та зменшення споживання енергії. Теплова утилізація біогазу реалізується на власні потреби свинокомплексу комбінату.
На свинокомплексі корпорації "Агро-овен" електроенергія, що виробляється у біогазовій установці, споживається на власні потреби установки та підприємства, при цьому когенераційна установка не підключена до загальної електромережі.
Експлуатація БГУ компанії "Еліта" призупинена 2011 року через нерентабельність роботи за відсутності "зеленого" тарифу - ЗТ. Єдиною біогазовою установкою, підключеною до мережі, є БГУ на фермі "Української молочної компанії".
У вересні 2011 року почалося будівництво біогазової установки на базі свинокомплексу в селі Копанки Івано-Франківської області.
У 2012 році "Миронівський хлібопродукт" почав будувати біогазову установку на птахофабриці "Оріль-лідер" у Дніпропетровській області. Планує реалізувати амбітну біогазову програму з тридцяти БГУ компанія "Укрлендфармінг".
Агропромхолдинг "Астарта-Київ" у 2012 році анонсував будівництво установки на Глобинському цукровому заводі (Полтавська область) за рахунок кредиту ЄБРР.
Таким чином, впровадження біогазових технологій залишається справою флагманів АПК, що мають власні ресурси для роботи в умовах слабкого фінансового ринку і відсутності інвестицій.
Продовження новини буде у наступній статті.

Джерело: сайти Мінагрополітики, Вікіпедія, Біоенергетична асоціація України, Українська Правда.
http://landdevelopment.com.ua/ua/korisna-informatsiya/item/106-2014-04-10-biogas

Кабмин назначил главу Госземагентства: Сергей Рудык | Аграрний форум висловив недовіру новому міністру Мінагрополітики
Комментарии (0)О проекте / Авторам / Реклама / АгроМаркет / АгроТорги / Партнеры / Доп.услуги / Контакты / Карта сайта / Архив
Twitter Facebook